Паоло Дибала не го продолжува договорот со „старата дама“, летово си оди бесплатно од Јувентус, пренесуваат медиумите од Италија.

Аргентинецот го „уценува“ Јувентус со петгодишен договор, згора на се бара и 10 милиони евра по сезоната, тоа не му одговара на клубот од Торино.

Дибала е желба на Манчестер Јунајтед, ќе сака и да ја искористи ситуацијата и да го донесе без обесштетување.