Јувентус и Реал Мадрид се во преговори за размена на играчи, ова го тврди „тутомеркатовеб“.

Според овој извор, Јувентус ќе го продаде на Реал Пауло Дибала, во спротивна насока ќе дојдат Иско и Винициус, секако „кралевите“ ќе треба да доплатат  во кеш за Аргентинецот.

Договорот на Дибала со Јувентус завршува во 2022 година, раководството на „старата дама“ сака да профитира.

Иско во Реал Мадрид нема минутажа, младиот Бразилец Винициус не се вклопува во составот на Зида, Реал Мадрид сака да се ослободи од двајцата и да ги прати во Торино.