Јувентус и Наполи ќе играат во финалето на Купот на Италија на 17 јуни, екипата од Торино нема да може да смета на тро свои играчи.

Гонзало Игуаин, Арон Рамзи и Џорџо Кјелини нема да бидат во комбинација за финалето во среда на „Олимпико“ во Рим.

Сари сепак има добар избор на играчи за финалето од кое ја бара првата титула сезонава.