Јувентус на неколку часа пред почетокот на средбата вечерва со Милан( 21:00) во полуфиналето на Купот на Италија, потврди дека ќе ги рефундира средствата на навивачите кои претходно купија билет за овој натпревар кој се игра зад затворени врати.

Рефундирањето на средствата ќе започне од 16 јуни, одредени се четири начини на кои ќе се враќаат парите.