Јувентус и Паоло Дибала се во преговори за продолжување на соработката до 2025 година.

Дибала за потпис на нови три години тој бара 10 милиони евра по сезона, ова го тврди „Tuttosport“.

Оваа сезона, Дибала постигна 11 голови на 28 меча во сите конкуренции за „старата дама“. Аргентинецот во Јувентус дојде во 2015 година од Палермо за 40 милиони евра.