Јувентус е во завршна фаза околу продолжување на договорот на Џорџо Кјелини на стадионот пренесува „Газета дело Спорт“.

Спортскиот весник известува дека ветеарнита Буфон, и Бонучи исто така ќе ги продолжат договорите со „Старата дама“. Договорот на Кјелини истекува во јуни годинава и недостасува само потписот на Италјанецот за новиот договор да биде официјализиран.

Централниот дефанзивец заработи сериозна повреда на коленото во првиот натпревар од сезоната и неодамна се врати на тренинзите.