Јувентус се откажал од Пол Погба, нема веќе интерес да го врати во Торино, високата откупна цена  за репрезентативецот на Франција е главната причина.

Јувентус долго време се обидуваше да го врати Пол Погба во Италија, Јунајтед бара 167 милиони евра за Французинот, цена која е преголема за можностите на „старата дама“.

Сега Реал Мадрид е во „пол“ позиција за Погба, има чиста ситуација и желба да го донесе во Шпанија.