Италија уште еднаш посведочи на моќтта на Јувентус во Серија А во последните девет сезони, еден клуб слави титула, девета по ред за „Старата Дама“.

Оваа малку поразлична, освоена во време на пандемија, причина за поскромна прослава без навивачите…

„Бјанконери, време да за прослава дома. Да ги следиме препораките и протоколите за да избегнеме ширење на Ковид-19. Да ја прославиме титулата на дистанца но обединети. Сметаме на вас.“ – стои во пораката од Јувентус.