Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо се враќа во тимот на Јувентус откако поради повреда не настапи на пресметката со Аталанта.

Роналдо, се очекува да биде во почениот тим на Пирло и заедно со Дибала да го преводат нападот.

Во осставот се враќа и Бернардески, а недостапен е Демирал.