Италијанскиот првак, Јувентус ќе истрча против Барселона во 2 коло од новата сезона во Лигата на шампионите без својот најдобар дефанзивец.

Леонардо Бонучи се повреди против Верона викендов и нема да биде во конкуренција за настап како и Кјелини. Пирло не може да смета на на Де Лихт па можно е Данило заедно со Демирал да играат заедно на стоперските позиции.

Кај Барселона повради повреда нема да настапи Филипе Кутињо додека Пике е суспендиран.