Јувентус откако ја потврди шампионската круна, сега е активен на трансфер пазарот, решен е да ја го доведе  Николо Заниоло од Рома.

„Старата дама“ во понудата покрај кеш ги има и Федерико Бернардески и аргентинскиот стопер Кристијан Ромеро, Заниоло е проценет на 60 милиони.

Јувентус и минатото лето го имаше во своите планови Заниоло, тој важи за еден од најголемите италијански таленти, но  Рома не беше заинтересирана за никаква понуда.