Димитар Капинковски е задоволен од прикажанот на неговите играчи против Ренова, Пелистер запиша победа со 3-1.

Битолчани одиграа добар натпревар, Димитар Капинковски смета дека екипата има реални шанси за опстанок во ПМФЛ.

„Секој може да победи секого ,  Ренова е една квалитетна екипа, овие три бода ни носат дополнителен мотив за продолжението низ кое верувам дека ќе се избориме за опстанок во лигата. Засилувањата Гудијаби и Размоски постигнаа голови за победа, треба да се спомне и враќањето на Танушев“ – изјави Капинковски