Поранешниот италијански репрезентативец Антонио Касано ја коментираше ситуацијата во која се наоѓа Јувентус.

Како што истакна, на Јувентус му недостасуваат „шампиони“ кои ќе го спасат тимот во тешки моменти.

“Јувентус одигра лош натпревар против Специја. Беа под постојан притисок. Ако поведеа со 3: 1, натпреварот ќе беше завршен. Зборуваме за тим кој е 50 пати поскап од противникот”, рече тој.

Поранешниот играч на Рома и Реал вели дека Алегри изгледа збунето.

“Не го разбирам начинот на игра на Јувентус. Тоа ме загрижува. Победија, но тешко дека ќе завршат меѓу четирите најдобри екипи ако продолжат да играат вака”, додаде тој.

Касано заклучува дека на овој тим му недостасува идеја во играта.

“Претходно, имаше Роналдо кој постигна повеќе од 100 голови во три сезони и Игуаин кој исто така постигна многу голови. Овој Јувентус е во хаос, тие се збунети и за среќа ја победија Специја”, заклучи тој.