Единсон Кавани сепак нема летово да потпише за Интер или некој друг клуб од Италија, негова желба е предизвик во Шпанија.

Најваите од Италија се дека Кавани го избрал Интер, но сега од Франција стигна демант, Уругваецот кариерата ќе ја продолжи во клуб од Шпанија.

Диего Симеоне го Кавани во Атлетико Мадрид, веќе се остварени првите контакти.

Атлетико Мадрид го сакаше Кавани уште во јануари, но тој се реши да го одработи договорот со ПСЖ во целост и ова лето ќе биде слободен играч, иако има 33 години, тој е желба на повеќе големи клубови од Европа.