Првата ѕвезда на Тотенхем , Хари Кејн е првиот од фудбалерите на англискиот премиерлигаш кој јавно се произнесе околу отказот на Мурињо кој е главна тема денеска.

Англискиот репрезентативец на својот твитер профил истакна благодарност за соработката со Жозе Мурињо и му посака успех во иднина.

„Ти благодарам за се, шефе, ми претставуваше вистинско задоволство да соработуваме заедно, ти посакувам се’ најдобро во своето ново поглавје“