Хари Кејн му донесе победа на Тотенхем, но напаѓачот на Мурињо може да жали за една идеална неискористена шанса на мечот со Брајтон.

Репрезентативецот на Тотнем има 149 гола зад своето име,  можеше и до 150, секако доколку ја искористеше оваа шанса на мечот со Брајтон на кој преку пенал се запиша во листата на стрелците.