Кристијано Роналдо го напушти Јувентус, а тоа го предизвика Џорџо Кјелини да коментира  дека без Португалецот на Јувентус му е подобро.

Роналдо  вчера донесе победа за Јунајтед на мечот со Аталанта која водеше со 2-0, а загуби со 3-2 во Лигата на шампионите.

„Роналдо замина летово, а ќе беше подобро за нас доколку заминеше многу порано. Плативме нешто поради тоа, екипата беше во шок и поради тоа загубивме бодови. Ако заминеше порано, тогаш ќе имавме време подобро да се подготвиме“ – изјави  Кјелини.