Германецот на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека неговиот тим не е фаворит за титулата во Лигата на шампионите.

Ливерпул блеска во Премиерлигата, но Клоп смета дека не се топ фаворити за титулата во ЛШ.

„Појма немам дали можеме да ја одбраниме титулата во Лигата на шампионите, но мораме да бидеме подгтовени и на тоа сценарио. Минатата година покажавме дека можеме да победиме секого, оваа сезона не сум убеден дека можеме баш сите да ги победиме“  – изјави Клоп.

Ливерпул вечерва се среќава со Норич од 18 часот во Премиерлигата.