Тиаго и Алисон се двајцата играчи кои ќе го пропуштат дербито меѓу Ливерпул и Арсенал, менаџерот на шампионот на Англија, Јирген Клоп изјави дека нема потреба од паника.

Ова е важен натпревар за Ливерпул, Клоп ги сака сите три бида, без Тиаго иАлисон ќе биде тешко но не и невозможно.

„Имаме добар и квалитетен тим, имаме добри замени на сите позиции, паника? Каква паника… Ливерпул е подготвен за ова дерби“ – изјави Клоп.

Средбата Ливерпул-Арсенал се игра вечерва од 21 часот.