Навивачите на Вардар, „Комити“ со статус на социјалните мрежи го искажаа своето незадоволство по денешниот пораз од Воска Спорт во Охрид од 2:1 кој во поголем број го проследија од трибините.

Со ова беше направен чекор назад во обидот за брз кам-бек во ПМФЛ.

„Реконструкција. Ова не е тој Вардар за кој што дојдовме и покрај сите забрани“ – порачаа од Комити.