Менаџерот на Њукасл, Стив Брус, обелодени дека тројца фудбалери се позитивни на тестирањето на коронаирус по вчерашниот гостински триумф над Кристал Палас од 2-0 во Премиерлигата.

Позитивен наод на тестирањето има и член на стручниот штаб на Брус.

Ова е исклучително тешка ситуација за нас. Но, ни се обидуваме да бидеме максимално внимателни“, изјави Брус.