Како што пишува „GazzettadelloSport“ има нови девет заразени во Неапол од вирусот кој веќе одложи шет средби во Италија.

Ситуацијата се менува од минута во минута, натпреварот во Неапол меѓу Наполи и Торино кој треба да се игра вечерва од 20-45 е под знак на прашање.

За денеска е одложен натпреварот меѓу Удинезе и Фиорентина, утре нема да се одиграат средбите, Јувентус- Интер,  Милан -Џенова, Парма -Спал и Саусуоло – Бреша.

Во Италија има над 900 заразени од Коронавирусот.