Силекс утре го пречекува тимот на Дрита од Косово, квалификации за за Европа лигата, 2 коло.

Шампионот на Косово потврди дека во Скопје на мегдан со Силекс ќе игра во комплетен состав, сите тестирани играчи добиле негативни тестови на Ковид-19.

Dalin rezultatet e testeve per COVID-19Dje klubi jone i eshte nenshtruar testeve ne prag te ndeshjes me Sileksin ne…

Gepostet von Drita FC am Dienstag, 15. September 2020

Средбата меѓу Силекс и Дрита се игра утре од 20 часот на арената „Тодор Проески“ без публика со пренос на МТВ.