Хрватот  на клупата на Баерн Минхен, Нико Ковач тренира „строгост“, тој го казни Ренато Санчес по мечотсо Хета поради изјава.

Санчес беше на излезна врата кај Баерн, Ковач му вети поголем минутажа но на средбата со Хета доби само пет минути, натпреварот заврши 2-2.

„Сакам да играм, несреќен сум тука, ќе побарам да си заминам“ – изјави Санчес.

Оваа изјава  Санчес го чинеше 10.000 евра, казна која ја одреди тренерот на шампионот на Германија тврди „Bild“.