Шпанска Барселона потврди дека на последното тестиње за Ковид-19, еден фудбалер добил позитивен тест.

Се работи за дефанзивецот Серхио Роберто кој е испратен во изолација, се чуствува добро но нема да биде во коминација за настап во периодот кој следи.

Соберто се повреди во дербото со Атлетико Мадрид пред две недели и најавено е дека ќе паузира два месици поради повредата.

Ова значи дека заразата со Ковид-19 е дополнителен проблем за Шпанецот кој оваа сезона е клучна фигура во составот на Куман.