Повредите на дел од првотимците продолжуваат да го менуваат планот на Зидан за враќањето на Реал Мадрид на голема врата во Шпанија.

Минатата сезона се забележани 50 повреди на играчи во „кралскито дрес“ а за само шест недели во оваа сезона веќе има 15 повреди. Зидан има сериозен проблем со составувањето на тимот и јасно е дека не е се во негови раце.

Најавата за денешниот дуел со Осасуна ги носи најновите повреди на Герет Бејл кој заедно со Брахим Диаз им се приклучија на недостапните: Иско, Лука Модриж и на Марсело.

Ова се очекуваните почетни состави за пресметката на „Сантијаго Бернабе“.