Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг сезонава е на позајмица во Рома, тим во кој Англичанецот сака да остане.

Деафанзивецот прикажува одлични игри во дресот на „Римската волчица“ во кои успеа да ја оживее кариерата која одеше низ брдо.

Рома, исто така сака да го задржи Англичанецот и спортскиот директор, Џанлука Петрачи започна преговори со Јунајтед. Смолинг има важечки договор со „црвените ѓаволи“ до јуни 2022. година.