Репрезентативецот на Данска, Кристијан Ериксен успеа да се опорави во одреден степен и почна со тренинзи по несреќата во Еуро 2020.

Данецот, имаше срцев удар во првото коло од ЕП, по што беше неизвесно кога и дали ќе продолжи да се занимава со фудбал.

Според последните информации, Ериксен почнал да тренира со неговиот поранешен клуб Оденсе.