Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо по посетата на Грција каде го мина воведниот дел од одморот пред почетокот на сезоната, заминал за Кан. Таму се сретнал со легендарниот Мајкл Џордан со кој имал краток разговор а фотографијата од средбата ја објави и на неговиот Инстраграм профил на кој напиша: Ние направивме историја.

 

View this post on Instagram

 

We made history ⚽️🏀🥇

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on