Португалецот Кристијано Роналдо игра фантастично со Јувентус, со него во тимот „старата дама“ изгледа поинаку.

Роналдо е еден од најбогатите спортисти во светот, но тоа што го покажа на Инстаграм едноставно нема цена.

Португалецот објави фотографија од своето семејство, тоа е неговото најголемо богатство.