Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, се кае што го напушти Реал минатото лето и дојде во Јувентус.

Ова го тврди францускиот новинар Фредерик Хермел во интервјуто за RMC.

„Кристијано признава дека направи грешка. Тој сакаше да остане во Реал, но му засмета конфликтот со претседателот на Барселона Флорентино Перес. Јас овде не зборувам за гласини, туку за реална информација од негови многу блиски луѓе“.