Денес се играат средбите од осминафиналето во Купот на Македонија, се игра еден натпревар, победниците обезбедуваат четвртфинале.

Дербито е во Тетово, Шкендија -Ренова, додека трофејниот Вардар се среќава со Скопје. Академија Пандев е домаќин на Македонија ЃП, сите средби се играат од 14 часот.

 

14-00 час. 1/8 ФИНАЛЕ – Двојки:

СТРУГА ТЛ – БОРЕЦ

А.ПАНДЕВ – МАКЕДОНИЈА ЃП

ШКЕНДИЈА – РЕНОВА

ВАРДАР – СКОПЈЕ

БРЕГАЛНИЦА – ОХРИД

БЕЛАСИЦА – СИЛЕКС

ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ

ШКУПИ – ТИКВЕШ