Денеска се играат два меча од 1/16 финалето во во Купот на Македонија. Во Пехчево се среќаваат, Кит Го и Пелистер  и во Квадарци, Љуботен е домаќин на Тиквеш.

Вчера се одигра средба со „дожд“ од голови, Брегалница се пласираше во 1/16 финалето од Купот на Македонија откако  го победи тимот на Ново Црнилиште со 22:0.

Останатите средби се играат утре:

ФК ФОРТУНА – ФК СИЛЕКС

КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА – ФК РЕНОВА

КРАВАРИ – ФК ЛАБУНИШТА

САСА – ВАРДАР

ТЕТЕКС – ШКУПИ

ЛОКОМОТИВА –  СТРУГА ТРИМ ЛУМ

ВЕЛАЗРИМИ – РАБОТНИЧКИ

ПРЕВАЛЕЦ – БОРЕЦ 1919

ОСОГОВО  – ПОБЕДА

ГОСТИВАР –  ШКЕНДИЈА

ОХРИД ЛИХНИДОС – ФК БЕЛАСИЦА