Како што тврди АС од Шпанија, Барселона не се откажува од Лаутаро Мартинез, има нова понуда за Интер.

Барселона го нуди Кутињо во Интер и околу 60 милиони евра за потпис на Лаутаро Мартинез.

Кутињо веќе никој не го сака, цената за откуп е голема иако значително е намалена, Барселона сака да го врати Бразилецот во Интер кој играше за оваа екипа во периодот од 2008 до 2013 година и запиша само 28 настапи и постигна три гола.

Бразилецот во моментов е на позајмица кај Баерн Минхен кој потврди дека намера да го откупи договорот. Барселона му бара нов клуб со оглед на фактот дека каталонците не го сакаат назад.