Бразилецот Филипе Кутињо призна дека рехабилитацијата по повредата на коленото минува според планот.

Фудбалерот на Барселона се врати во Бразил за побрзо да се опорави од повредата и да се врати во полна форма.

„Работам напорно и уверен сум дека ќе се вратам посилен од било кога за да можам да го правам тоа што го сакам. Секој ден е нов битка, која бара да дадам се од себе. Рехабилитацијата е бавна, бара трпение и посветеност. Но се оди според планот.“ – вели Кутињо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Philippe Coutinho (@phil.coutinho)