Килијан Мбапе ќе остане уште една сезона во ПСЖ, ова го тврди престижниот Л’Екип од Франција кој се повикува на извори блиски на клубот.

ПСЖ нема намера да го притиска Мбапе на трансфер летово во Реал Мадрид со оглед на финансиската криза, ќе игра факторот време бидејќи има договор со младата ѕвезда до јуни 2022 година.

Реал Мадрид, според Л’Екип ќе мора да почека уште една сезона за да го донесе Мбпае во Шпанија.