Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито потврди дека во минатиот трансфер прозорец сигнале повеќе понуди за Сергеј Милинковиќ Савиж но клубот одбил да го продаде.

„За нашиот креативец одбивме понуда поголема од 100 милиони евра. Мораме да имаме натпреварувачки тим кој е доволно квалитетен“ – изјавил Лотито за Кориере Дело Спорт.

За Савиќ интерес имаше од Манчестер Јунајтед, ПСЖ, Реал Мадрид,, Милан, Интер и Јувентус но Лотито и управата на Лацио биле цврсто решени да го задржат во своите редови.