Лондонски Челси денеска ќе го потврди договорот со легендатата на клубот, Франк Лампард.

Островски „Дејли Меил“ објави дека Лампард добил дополнително време до управата на Дерби за да може да се насочи кон преговорите со Абрамовиќ.

Лампард ќе потпише тригодишен договор со неделна плата од 4 милиони фунти а ќе има и дополнителен бонус ако со Челси обезбеди пласман во Лигата на шампионите за сезоната 2020/2021.