Килијан Мбапе следното лето го напушта ПСЖ, има договор со „светците“ до 2022 година, шампионот на Франција ќе сака да профитира од продажбата од очекува 200 милиони евра.

„Ле Паризиен“ тврди дека Мбапе  нема да го продлжи договорот со ПСЖ, четири клуба се во трка за потпис на репрезентативецот на Франција.

Фаворит за потпис следното лето  е Реал Мадрид,  кралскиот клуб веќе с еобиде но не успеа да дојде до потпис на Мбапе.

Конкуренција според „Ле Паризиен“ на Реал Мадрид ќе му бидат Ливерпул, Јувентус и Барселона