Македонскиот репрезентативец Дарко Велкоски од првата минута ќе го започне премиерниот дуел на Риека во групната фаза во Лигата на Европа против Рал Сосиедад.

Вториот македонски интернационалец во редовите на хрватскиот клуб Милан Ристовски не е во комбинација за вечерашниот дуел поради повреда.