Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски состави листа од топ 5 голгетери кои играат во моментов, нема место за Кристијано Роналдо но и Лионел Меси.

Левандовски смета дека Халанд во иднина ќе биде најдобриот напач во светот, според неговиот избор тој преферира класични напаѓачи, во топ 5 листата  ги стави, Бензема, Вернер, Луис Суарез, Кун Агуеро и Мбпае.