Мадридскиот ас пишува дека најверојатно Роберт Левандовски ќе го напушти Баерн летото 2022 година и ќе се пресели во Реал Мадрид.

Истите медиуми наведуваат дека во тој момент Левандовски би влегол во последната година од договорот, па Баерн би морал да го продаде доколку сака да заработи нешто пред да му истече договорот, а Полјакот не сака да го продолжи.

Тој би требало да биде замена за Карим Бензема кој, би се вратил во Лион , но неизвесно е колку Пољакот би помгнал во нападот на Реал Мадрид ако се знае , дека и тој влегува во поодминати години.