Осасуна го порази Леванте со 2-0, Енис Барди не настапи поради повреда.

Домашните запишаа  победа во последните 10 минути од средбата, за домашните погодија Гарсија и Перез во 81 и 84 минута од средбата.

Леванте е во криза, има три порази во низа на последните три меча.