Откако Интер доби непријатни вести од раководството, кое речиси цело е позитивно на Ковид-19, добри вести за стручниот штаб и играчите.

Лидерот во калчото потврди дека сите играчи и тренерите се негативни на Ковид-19, Интер во недела го пречекува тимот на Горан Пандев, екипата на Џенова.

Интер е лидер во Италија со 53 бода, на второто место е Милан со 49, Џенова која гостува во Милано со 26 бода е на 11 место.