Езџан Алиоски ќе добие нов договор во Лидс Јунајтед, ова го тврди Фудбал Инсајдер.

Менаџерот Марсело Биелса е задоволен од настапите на Алиоски, има  намера да го задежи.

Алиоски досега запипа 133 меча за Лидс, постигна 20 голови и 16 асистенции.