Борусија Дортмунд го дочекува Интер во натпревар кој привлекува најголемо внимание од денешната понуда од 4 коло во групите Е,Ф,Г и Х.

Во оваа конкуренција попладнево, Барселона мора да ја потврди фаворитската улога против Славија Прага во трката за првото место пред елиминациската фаза.

Нашиот репрезентативец, Елиф Елмс со Наполи се домаќини на Салзбург. Според најавите од Италија, Елмас се очекува да биде дел од почетниот тим на Карло Анчелоти.

Група Е:

Наполи-Салцбург
Ливерпул-Генк
Табела: Наполи 7, Ливерпул 6, Слацбург 3, Генк 1

Група Ф:

Барселона-Славија Прага
Борусија Дортмунд-Интер

Табела: Барселона 7, Интер 4, Борусија 4, Славија 1

Група Г:

Зенит-Лајпциг
Лион-Бенфика

Табела: Лајпциг 6, Зинит 4, Лион 4, Бенфика 3

Група Х:

Челси-Ајакс
Валенсија-Лил

Табела: Ајакс 6, Челси 6, Валенсија 4, Лил 1