Претседателот на Олимпик Лион, Жан Мишел Олас, објави дека реваншот меѓу Јувентус и неговиот клуб во Лигата на шампионите ќе се игра на 7 август, сега неговиот клуб објави демант.

Лион објави официјално соопштение дека датумот за реваншот во Торино не е потврден, 7. август засега е само опција, но нема потврда.

„Олимпик Лион потврдува дека датумот за реваншот со Јувентус не потврден, претходната објава не е точна, датумот за реваншот ќе биде потврден од УЕФА многу наскоро“ – стои во соопштението на Лион.