Како што тврди „Мирор“ , Ливерпул одбил понуди од Реал Мадрид и Јувентус заМохамед  Салах во висина од 170 милиони евра. Салах со Ливерпул ја освои Лигата на шампионите, неговата цена скокна до „небо“  но засега од клубот не сакаат да се откажат од неговите услуги.

Според „Мирор“, Салах наводно сакал нов предизвик, Реал Мадрид и Јувентус се вклучиле во трката но засега Ливерпул ги одбива понудите кои се неверојатно високи.

Ливерпул  сака да размисли за овие понуди но сигурно нема да дозволи Салах да го напушти клубот  во овој предоен рок.