Ливерпул е заинтересиран за младиот играч за врска на Ница, Педро Бразау.

Како што тврди Get French Football News со линк на RMC Sport, Ливерпул се интересирал за овој фудбалер уште пред то да дојде во Ница.

Но, Ливерпул не е осамен во интересот кон Бразау, бидејќи него го следат и ПСЖ, Баерн и Спортинг.

Оваа сезона тој се уште нема настап во првенството на Франција.