Ливерпул запиша минимална победа на гости кај Ајакс, домашните си дадоа автогол, трагичар е Таљафико.

Дефанзивецот на Ајакс со несмасна реакција, конкурира за најсмешни видео  инсерти, му донесе победа на шампионот на Англија.

Аталната продолжува да „гази“ во Лигата на шампините, со 4-0 го прегази Митјиланд на гости, Запата, Гомез, Муриел и Миранчук го потпија домашниот тим.

Екстра гол постигна Гомез, извонреден шут од дистанца.